Chcete se mě na něco zeptat? Učiňte tak ZDE

Prosinec 2012

No... Spíš zrzka

30. prosince 2012 v 16:47 | Dreamy Foxie |  Něco jako život
Eh... Takže nakonec z mého hennového experimentu vypadla zrzavá. Měla to být bordó, ale na moje světlé vlasy chytla zrzavě. Taková do oranžova. Nevadí mi to, chtěla jsem spíš červenou, ale zrzavou hned potom. Takže jsem vcelku spokojena. Jenom vzadu na hlavě nemám nabarvené vlasy všechny a tak to tam vypadá spíš jak hustší melír. Ale co... Lepší než nic. S tou mojí myší barvou to byla nuda, takhle jsem to trochu rozzářila. Fotky bohužel nemám, protože foťák vypověděl službu. Jako naschvál. Snad je jen vybitej, uvidím ráno. Ještě bych se mohla vyfotit mobilem, ale foťák v něm stojí za velký houby. Ovšem nádherně se ty vlásky hodí k mým novým světle petrolejovým kalhotům, o kterých jsem se již zmiňovala v minulém článku! :)))
Takže spokojenost je! Rozhodně budu barvit dál, protože ta barva se mi líbí! Je taková zářivější, než má většina od přírody zrzavých lidí! Awww... Jsem šťastná!!!!!! :D

Tumblr_me9egnb8v41qars9no1_500_large

No... Tak asi něco takového mám teď na hlavě! Jen mám vlasy o dost kratší, tak k ramenům a ofinu.

Tam ta dam!

29. prosince 2012 v 16:46 | Dreamy Foxie |  Něco jako život
No tak s to představte!!!! Červenou hennu už mám doma a zítra ráno už se chystám na barvení!!! To bude na rodinném obědě pozdvižení! Muheh! :D A taky jsme s mamkou v povánočních slevách koupily dvoje manžestráky (petrolejově modré a zářivě červené) a hořčicově žlutou čepici! Krása!
Až budu mít nabarvené vlasy, tak dodám zprávy, jak se to podařilo!


Krásný obrázek!!!

Když jedna malá slečna pořád mění plány...

29. prosince 2012 v 11:48 | Dreamy Foxie |  Myšlenky, úvahy, nápady...
... aneb Asi jsem ty dredy přehodnotila
... aneb Takovej miš maš


Jo jo. Hrozně jsem toužila po dredech, ale asi to nakonec nedopadne. Ze dne na den už nechci být dredatá, ale červenovlasá a se sidecutem. Poslední dobou mě to táhne k takovým šílenostem s vlasama. Zjistila jsem, že mě dosti udivuje fakt, že u nás ve tříde si nikdo kromě mě na takovou šílenou extravaganci nepotrpí! Huh... Tak červené vlasy, sidecut, černobíle prožkované podkolenky, žlutá tylová sukně, šedivý tričko se spoustou placek a mnou háčkovaných květinek, pod ním svítivě zelené tričko s tříčtvrtečním rukávem, milion náramků a přívěsků a černý batoh ověšený vším možným i nemožným... Nemluví to za vše? Nebo ne...?! No tak já nerada zapadám do davu a asi i kdybych chtěla, nikdy by se mi to nepovedlo. Pardon, ale nosit pořád jen nějaké jednoduché tričko a džíny, popř. mikinu či šátek jako moje kamarádka... Hmhmn... Nein!

Vlastně si říkám, že tohle musí být pořádně nepřehledný a nikdo to po první větě už radši nebude číst. Takže to vypadá, jako bych tenhle blog psala zbytečně a vlastně to tak asi i je.Jenom zaplňuju internet dalšíma a dalšíma informacema. Jenže mně to urovnává myšlenky a... Tak nějak všelijak. Mám hyperaktivní nevybitou náladu. O vánočních prázdninách to tak je vždycky. Spím většinou dlouho, jím a moc akce až zas tak není a nakonec to dopadně tak, že okupuju nebohý lidi kolem mě a nutím je, aby taky něco sakra vymysleli!

Jdu si ostříhat ofinu a pak budu koukat na filmy a seriály, budu asi po desátý číst Harryho Pottera a Vězně z Azkabanu. Chjoj... Koho to asi tak zajímá, huh?

"Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš?"

17. prosince 2012 v 20:02 | Dreamy Foxie |  Myšlenky, úvahy, nápady...
Ach jistě... Nádherná věta Nádherné věty z Mostu do země Terabithia, kterou které pronesla úžasná Leslie Burková...!
Znáte ten film? Je skvělý! Mohla bych na něj koukat několikrát za sebou a pořád by mě bavilo sledovat fascinující Leslie! Ten film miluju už od malička a nikdy se mi asi líbit nepřestane!


Ale více k tématu... Co vidím, když zavřu oči a otevřu mysl? Pokaždé něco jiného. Přání, touhy, sny, vzpomínky, varianty, plány, nápady...! Snažím se mít mysl otevřenou, abych mohla přijímat všechny okolní vlivy a podněty, novou inspiraci, kterou beru všude.

Vím o lidech, kteří nedokáží otevřít svou mysl. Jsou jaky za betonovou zdí, nenechávají k sobě proudit podněty, nálady a emoce...! Nic. Jak za zdí. Ochranným polem.
Myslím, že mysl dokáže otevřít každé menší dítě, ale jak vyrůstáme, většinou se této vlastnosti zbavujeme. Myslím, že já snad ani nejsem schopná tuto vlastnost ztratit. Je to vrozené, vím, že to asi mám trochu po tátovy, ten to taky umí...
Asi bych řekla, že umělci by tohle měli umět. Aby jejich dílo, ať je to malba, či tanec mělo výraz, duši... Aby z něj sálala energie a emoce, které chtějí diváku předat.

Tumblr_mf6nvybkgc1s0qjgao1_500_large

Mám toho hodně na srdci, ale vznikla by z toho nepochopitelná směs něčeho, čemu by se nejspíš nedalo říkat věty.

Nechte mysl dokořán...!!! :)))

Oslava v plné parádě

16. prosince 2012 v 11:11 | Dreamy Foxie |  Něco jako život
Včera se u nás doma konala velká oslava! Slavili jsme babiččiny a tátovy narozeniny a sestřin svátek! Bylo nás 13! Taková veliká rodinná party! Mám ráda takovéhle velké sešlosti lidí! Všichni jsou spolu, povídaj si...! Nechtěla bych to pořád, ale jednou za čas to vážně miluju! Já jsem extrovertní člověk, takže ani není divu. Jsem ukecaná, přátelská, pořád se směju...! Spoustu lidí mi už řeklo, že jim zlepšuju náladu, že je umím vždycky rozesmát. Jsem ráda! Možná je to takovej můj dar. Rozesmát a rozveselit každého s kým mluvím. Jsem takový roznašeč dobré nálady...!

104497653825115471_rvprd0hm_c_large

Příští týden budeme mít ve škole hodně změn. Hodně! Někteří učitelé vůbec nebudou ve škole, takže hromada suplů a volných hodin! Úžasné!
Test z matiky budeme psát jenom pokud naštveme matikářku, takže se budeme muset uklidnit, protože vážně nevím, jestli bych z toho měla úplně nejlepší známku...

Dneska ještě bude hodně odpočinkovej den... Na počítači a u knížek. :)))

Taky jsem sem nenapsala, že na recitační soutěži, která se konala v pondělí jsem byla druhá! Úspěch!!! Příští rok se určitě zúčastním zase!

Víte co si myslím? Že od pondělí by mohlo být téma týdne Konec světa nebo tak něco. A pokud nebude, tak na to nějaký článek napíšu sama od sebe.

Říkám si, co víc bych měla napsat... Nic už mě nenapadá a navíc, kdo to tu čte? :) Nikdo... Ale to nevadí, stejně s tím nechci seknout. Je to taková forma deníčku, ale nepíšu tu všechno a to je na tom to super. Rozhodně to má něco do sebe.

Tumblr_meq84gukht1rmjd6uo1_500_large

Co nám říká weheartit?

14. prosince 2012 v 19:59 | Dreamy Foxie |  Obrázky z internetu
Znáte stránku weheartit.com? Ne? Je to skvělá stránky plná úžasných obrázků!!! Hrozně ráda na ni chodím! Častěji, něž na vyhledávání obrázků v Googlu a obrázky mám převážně od tam. Dnes jsem se rozhodla dát sem nějaká motta... (, nebo texty, pokud se to tak dá nazvat), která se vyskytují na WHI a která se mi líbila!
581979_10151448384473912_31741823911_9439672_358128350_n_large

Asi takhle nějak k nám rozmlouvá WHI... Krásné že? :)))

Že by měli srdce?

13. prosince 2012 v 20:50 | Dreamy Foxie |  Něco jako život
Uhm um...
Jak tak nějak zjišťuju, naši učitelé asi přece jenom mají srdce. Příští předvánoční týden (snad) jenomstest z hudebky, ale to je pohoda. Možná ještě matiku, to se dozvíme zítra... No snad si to ta matikářka odpustí. Byla bych vážně ráda!

563816_448238971902324_1645683121_n_large

Zítra prostě MUSÍM mamce koupit vánoční dárek a taky tátovi k narozkám, které budeme slavit. Snad to nějak stihnu no.

Půjčila jsem si z knihovny knížku SMRT TI SLUŠÍ. Čekla jsem aspoň trochu horor nebo duchařinu, ale smůla. I když stejně není tak špatná. Je to kniha, která není napsaná normálním způsobem, ale je složená z dopisů a novinových výstřižků. Nezvyklé, ale nápadité!
Taky mám od kamarádky půjčenou knížku Koláč s kapkou jedu. Až dočtu, napíšu, jak se mi líbila, ale zatím to vypadá úžasně!

Tumblr_mezbkle3uv1qhr2lzo1_500_large

Dneska jsem byla na dramaťáku! Hrozně to tam miluju! Celou dobu se smějeme! Vyprávíme si a povídáme! Samozřejmě hrajeme! Nikdy bych se toho nechtěla vzdát! Tancování a hraní v divadle! Moje láska!

Balet-shoes-ballet-dance-legs-toes-favim.com-435621_large


Vánoce a želé ryby

12. prosince 2012 v 20:47 | Dreamy Foxie |  Něco jako život
Zdravím!
Nemoc úspěšně vyléčena, v pondělí jsem do školy šla.
Naše švihlá hudebkářka zítra pořádá nějakej vánoční koncert. Budou tam vystupovat všichni z tercií (A, B i C), kteří na něco hrají. Já tedy na nic zatím nehraju. Ale táta mi slíbil, že dá do opravny jeho starou kytaru, takže za chvíli se na ní budu učit. Jsem fakt ráda! Jako malá jsem se učila jen na flétnu. Zaprvé mi bylo pět a zadruhé flétna je... Takovej ten nástroj, na kterej se učí hrát půlka školky. Neurážím lidi, kteří na ní hrajou, protože někteří nejsou vůbec špatní, ale uznejte, že většina školkáčků na ni hraje Halí, belí a tím to hasne. :D

Tumblr_mdfvj1zrio1rhsi59o1_500_large

Pozoruju, že mi dost povyrostly vlasy, takže myslím, že pokud mi to rodiče povolí, o letních prázdninách si nechám udělat dredy. Je to za dlouho, ale já si počkám! XD
Dneska mi to na tancování TOTÁLNĚ nešlo, takže jsem byla úplně vynervovaná... Achjo... Já tam nebyla, když se učili novou choreografii a strašně mě to štve! Sakriš!

Znáte tohohle týpka? Je úžasnej!:

Dokonalý nemyslíte?! Strašně mě fascinuje!

Má pravdu! Tohle lidi dělaj! XD

Hlava jako po rockovém koncertě

8. prosince 2012 v 13:25 | Dreamy Foxie |  Něco jako život
Zdravíčko!
Aspoň Vám... Já jsem šíleně nachlazená. Hlavu mám vyloženě jako po rockovém koncertě, čili pořádně bolavou. Za chvíli mi asi dojde zásoba kapesníků... No co... Do Vánoc to vyléčím a možná nepůjdu v pondělí do školy. To není tak hrozné. :)))

Lidi evidentně nemají radost ze zimy a z Vánoc... Jsou ve stresu. Jistě dospělé chápu, ale proč i mí spolužáci? To tedy nevím.
O Vánocích půjdu asi třikrát do divadla a taky na hokej, na který až zas tak nechci, ale asi to bude mít něco do sebe. :)
Zjistila jsem, že čím dál víc brečím u filmů. Třeba předevčírem u Breaknig Dawn. Kdo to viděl, asi pochopí. A prosím ty, co nemají rádi Twilight, aby ho tu neuráželi. Já ho ráda mám. Ne že bych byla šílený fanatik a byla taková ta pubertální fanynka, ale přijde mi to fajn. Romantický trojúhelník člověk-upír-vlkodlak... Pak se tam ještě připlete díte z půlky upír, z půlky čověk, vlkodláček se do ní otiskne a je to! :)) Líbí se mi myšlenka upírů vegetariánů a taky upírských zákonů! Rozhodně to není špatné!
Znáte tenhle vtip?:

Víte, že Meyerovou napadlo Stmívání, když se jí zdál sen?
To upadla do kómatu?

OK, zas tak vtipné to není, ale mě se to líbí! :D

Hudba k Breaking Dawn! Nádherná!!!

Tlachapoudí "modelka"

7. prosince 2012 v 17:49 | Dreamy Foxie |  Něco jako život
Překrásný večer!

Takže dnes jsem byla klasicky ve škole. Znáte to... Většinou nuda. Jen čeština mě bavila. Mám ji ráda, většina lidí to nechápe, ale já tomu rozumím a myslím, že mám cit pro jazyk. Navíc babička je češtinářka, takže mi byla spisovná čeština vštěpována už od malička a teď s ní nemám problém. Jako malou mě to štvalo, ale v současnosti to ocením.
Odpoledne jsem byla v "naší" umělecké škole, kam chodím na tancování a dramaťák, sedět lidem na výtvarce modelem. Jejich učitel mě tam pozval a dostala jsem stovku, takže skvělý! A navíc tam se mnou šla i jedna moje kamarádka a taky kreslila, takže ještě víc skvělý! Příští rok bych taky chtěla chodit knám do ZUŠky na výtvarku! A taky bych se chtěla naučit hrát na klavír! No jo... Jsem náročný umělec!

Jinak vlastně nijak nic moc... Jen jsem strašně ráda že už je víkend! :))))

Je svačvečer. Lysperní jezeleni
se vírně vrtáčejí v mokřavě.
Vetchaří hadroušci jsou roztruchleni
a selvy syští tesknoskuhravě.

,,Střez se, střez Tlachapouda, milý synu,
Má tlamu zubatou a ostrý dráp.
Pták Zloškrv už se těší na hostinu,
vzteklitě číhá na tě Pentlochňap."

Meč Šaršoun vytrh, pevně sevřel v dlani
a v lese stopoval ty chvostnatce,
pak pod strom Tumtum used v zadumání
a hotovil se k divé šarvátce.

A když tak zachmurděně odpočíval,
tu z huňastého lesa Tlachapoud
tam vtrhl šumohvizdně jako příval
a s vrňoukáním chtěl ho napadnout.

Ráz naráz sekal, šmik! Šmik! V stínu stromů
Šaršounem mával stále lítěji,
až hlavu uťal mu a potom domů
se harcoslavně vrátil s trofejí.

,,Pojď na má prsa, však to byla túra
s tím Tlachapoudem, chlap jsi od kosti.
Oj nádhernajs, oj bašta. Hojá! Hurá!"
a pochruchňával samou radostí.

Je svačvečer. Lysperní jezeleni
se vírně vrtáčejí v mokřavě.
Vetchaří hadroušci jsou roztruchleni
a selvy syští tesknoskuhravě.

Básnička, kterou budu v pondělí recitovat na recitační soutěži ve škole... Dám vědět, jak dopadla!